Kirkkoneuvoston kokoukset ja pöytäkirjat

Kirkkoneuvoston kokoukset ovat tiistaisin kello 16. Seurakuntakodissa, Lampikatu 16 (katutaso):

16.4. Seurakuntakodissa, Lampikatu 16
14.5. Seurakuntakodissa, Lampikatu 16
11.6. Seurakuntakodissa, Lampikatu 16
3.9. Hautausmaakatselmus alkaen Heinolan siunauskappelista Siltakatu 40.

Kokouspaikka näkyy kokouskutsussa.

Toimikausi 2019-2020 (valittu Kirkkovalt. 27.1.2019)

Puheenjohtaja  kirkkoherra Janne Hatakka, 050 595 1400 janne.hatakka(at)evl.fi
Esittelijä vt.talouspäällikkö Mirja Stenroos , 044 059 3422  mirja.stenroos(at)evl.fi
Sihteeri toimistosihteeri Arja Kolli, 044 059 3423, arja.kolli (at) evl.fi

Kokouksissa on läsnäolo-oikeus kirkkovaltuuston puheenjohtaja Aimo Bondenilla ja
varapuheenjohtaja Seppo Hokkasella.

Jäsenet ja (varajäsenet)
Helena Kekkonen, Helena.m.kekkonen(at)gmail.com, 040 353 2981 varapuheenjohtaja
(Liisa Aalto)
Merja Hakala, merjahakala(at)hotmail.com, 050 911 7858
(Marja-Leena Koivisto)
Kalevi Peltola, kalevi.peltola34(at)gmail.com, 044 579 2064
( Mika Honkamäki mika.honkamaki(at)phnet.fi 040 579 7355)
Jorma Peltonen jorma.peltonen(at)heinola.fi, 044 236 8003
( Pekka Pipatti)
Eira Rosberg-Airaksinen eira.rosberg(at)hotmail.com
(Kristiina Mattila-Nousiainen)
Jaana Ropponen, jaanaropponen(at)gmail.com, 050 562 2827
(Brita Pokki, bita.pokki(at)gmail.com, 043 820 2221)
Juha Ruuttula, juha.ruuttula(at)gmail.com, 040 849 3179
 (Heikki Laitinen)
Ada Seppälä, ada.seppala99(at)gmail.com, 044 0579 1999
( Satu Kauhajärvi satu.kauhajarvi(at)gmail.com)


Neuvoston pöytäkirjat

2019
- 1/15.1.2019
- 2/12.2.2019
- 3/12.3.2019




2018
-13/4.12.2018
-12/13.11.2018
-11/6.11.2018
-10/9.10.2018
-9/11.9.2018
-8/28.8.2018
-7/28.6.2018
-6/5.6.2018
-5/22.5.2018
-4/24.4.2018
-3/22.3.2018
-2/20.2.2018
-1/23.1.2018

2017
- 11/12.12.2017
- 10/14.11.2017
- 9/17.10.2017
- 8/ 19.9.2017
- 7/ 29.8.2017
- 6/13.6.2017
- 5/16.5.2017
- 4/ 11.4.2017
- 3/ 21.3.2017
- 2/ 21.2.2017
- 1/ 17.1.2017

2016
- 14/13.12.2016
- 13/8.12.2016
- 12/ 22.11.2016
- 11/ 20.10.2016
- 10/ 11.10.2016
9/ 13.9.2016
8/ 23.8.2016
7/ 14.6.2016
6/ 7.6.2016
5/ 3.5.2016
4/ 12.4.2016
3/ 22.3.2016
2/ 16.2.2016
1/ 12.1.2016